Kodėl medžio briketai?

malkos ar medzio briketai

Kas yra medžio briketai?

Medžio pjuvenų briketai – palyginti nauja kieto kuro rūšis ir dar neužimanti kuro rinkoje tokių pozicijų kaip malkos ar anglys. Tačiau vis daugiau namų ūkių renkasi galimybę šildytis būtent šia kietojo kuro rūšimi, nes briketai turi daugybę pranašumų prieš kitas kuro rūšis.

Medžio pjuvenų briketai tai stačiakampio formos iš medžio pjuvenų pagaminti blokai. Jie skirti kūrenimui kieto kuro katiluose, židiniuose, krosnyse.

Kas geriau, briketai ar malkos?

Dažniausiai galvojama, kad malkos geresnis pasirinkimas, nes tiesiog įprasta kūrenti jomis. Tačiau dėmesį reiktų atkreipti į daug kitų kriterijų. Norint, kad kūrenimas būtų maksimaliai efektyvus kuras privalo būti sausas. Jei kūrensite drėgnas malkas, jos degs prastai, dalį šilumos prarasite džiovinimui. Dėl šlapių dūmų susidaro daugiau kondensato, nei iš sausų medienos pjuvenų briketų. Suodžiai ir pelenai labiau limpa prie kamino sienelių, o kondensato rūgštys kenkia kaminui ir pačiam katilui. Tad reiktų pirkti sausas malkas. Kadangi dažniausiai parduodamos malkos būna drėgnos, reikia jas džiovinti. Džiovinimas trunka apie du metus. Be to reikia turėti sausą patalpą jų džiovinimui. Išskiriamas šilumos kiekis priklauso nuo medienos drėgnumo ir medienos rūšies. Pagal kaitrumą mediena skirstoma į kelias grupes. Labai kaitrios medienos grupei priskiriamas ąžuolas bei beržas, kaitrios medienos grupei priskiriamas uosis, alksnis bei pušis, o eglė priklauso vidutinio kaitrumo medienos grupei.

Taigi pirmas pjuvenų briketų privalumas – jie parduodami sausi ir jų nereikia džiovinti. Antras privalumas – jų nereikia skaldyti. Malkas dažniausiai reikia skaldyti ir džiovinti. Medžio pjuvenų briketai gaminami universalūs, nedidelio dydžio, kad tiktų bet kokiam katilui. Dėl to nereikia papildomai dirbti. RUF Medienos briketai patogesni sandėliuojant, kadangi jie pakuojami į stačiakampius polietileno maišelius. Briketų pakuotes patogiau sandėliuoti ir jos užima mažai vietos, nes susideda lygiai ir tvarkingai.

Medienos briketų privalumai:

  • Briketai neskleidžia specifinio kvapo
  • Gerai pagaminti briketai nedulka.
  • Briketai ekologiškesni už malkas. Kūrenant briketus lieka kelis kartus mažiau pelenų nei kūrenant malkas. Jei briketai kokybiški, po tonos briketų sudeginimo lieka tik apie 200 gramų pelenų.
  • Briketai sausi, todėl gerai dega, išskiria daug mažiau dūmų, mažiau kemšasi kaminas ir pats katilas.
  • Malkos būna sunkesnės nei briketai.
  • Malkų tonos kaina ir taip didesnė nei pjuvenų.
  • Briketų nereikia skaldyti.
  • Medžio pjuvenų briketus lengviau sandėliuoti.
  • Briketai supakuoti į polietileninius maišelius, todėl lengviau juos nešioti ir įkurti katilą.
  • Kai deginami briketai išsiskiria keliasdešimt kartų mažiau sieros nei deginant malkas.

Kuo rizikuojate pirkdami prastos kokybės medienos pjuvenų briketus?

Prasti briketai dažniausiai būna dėl nepakankamo suspaudimo, nekokybiškų ir gerai neišdžiovintų žaliavų (medienos pjuvenų), taip pat medienos briketų gamyboje negali būti naudojama klijų ar kitų priemaišų.

1. Dėl nepakankamo ar netinkamo briketų suspaudimo ir per didelio pjuvenų drėgnumo briketai gali trupėti. Briketai gaminami juos presuojant ir išsiskiriant ligninui. Tad dėl nepakankamo suspaudimo briketai gali būti trapūs, pradėti dulkėti. Dėl prasto suspaudimo medienos briketai suyra ir suprastėja, degimas tampa per greitas, nesusidaro anglys.

2. Jei gaminant briketus naudojamos prastos žaliavos arba yra daug priemaišų, medžio briketai skleis blogą kvapą, bus nekaloringi, skleis daug dūmų, liks daugiau pelenų.

3. Jei medienos briketai gaminami iš šlapių žaliavų jie prastai degs, byrės, taip gali nutikti ir dėl prasto briketų sandėliavimo. Be to sandėliuojami drėgnoje patalpoje briketai gali būti pristatyti jau tiesiog prisigėrę drėgmės.

 

briketai-granules.lt/briketai-kaune/

kietaskuras.lt/medzio-pjuvenu-briketai/